Илон Маск се откажа од зделката од 44 милијарди долари за купување на Твитер

Најбогатиот човек на светот Илон Маск сака да ја раскине понудата од 44 милијарди долари за купување на Твитер, со тврдење дека биле прекршени повеќе точки од договорот, пренесе Би-Би-Си. Оваа информација е последна во долгиот развој на сагата за купување на социјалната мрежа која трае од април. Маск вели дека се откажал од намерата … Продолжи со читање Илон Маск се откажа од зделката од 44 милијарди долари за купување на Твитер