fbpx

Muhamed Zeqiri appointed Secretary-General of the Government of North Macedonia

-

SDSM’s Deputy President Muhamed Zeqiri was appointed the new Secretary-General of the Government of North Macedonia at yesterday’s 24th session, informs Government Press Service. Zeqiri will replace Dragi Rashkovski, who resigned from this position almost two months ago.

The Government also adopted the decision to discharge Zoran Ivanov from the government-funded news agency Media Information Agency – Skopje’s Supervisory Board.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.