fbpx

Жена загина во сообраќајка на патот Удово – Демир Капија

-

Една жена го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случила на патот Удово – Демир Капија, кој е затворен за сообраќај.

Сообраќајната несреќа се случила во 7.30 часот, кај местото Света Петка, кога патничко возило „фиат сеиченто“, со скопски регистарски таблички, удрил во автобус на „Струмица експрес“. Во несреќата Б.П., која била сопатник во автомобилот, починала на самото место.

Екипа на МВР е на местото на несреќата и увидот е во тек.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...