fbpx

Жена ограбила обложувалница во Ростуше

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР), вчеравечер околу 19 часот и 30 минути, жената одзела пари од дневниот промет од обложувалница во гостиварско Ростуше

-

Приведена е 56-годишната В.Т. од селото Ростуше – се сомничи дека ограбила спортска обложувалница.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР), вчеравечер околу 19 часот и 30 минути, жената одзела пари од дневниот промет од обложувалница во гостиварско Ростуше.

Дваесетина минути подоцна, полицијата ја лишила од слобода на локален пат за селото, а парите биле пронајдени и вратени на сопственикот.

МВР најавува соодветна пријава за случајот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Специјализирано одделение за гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на...