fbpx

Земјотрес во Грција почувствуван во Македонија со јачина од три степени

-

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет (ПМФ) во Скопје соопшти дека во 5.47 часот во Грција се случил земјотрес од 4,2 степени според Рихтер, кој во јужните делови на Македонија имал интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Рускиот наратив на Советот на ОБСЕ во Скопје: Запад е виновен за сè

Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, на кој се решаваше за натамошното постоење на организацијата, беше подиум на кој Москва „блесна“ со своите дезинфо наративи и ја потврди...