fbpx

Земјотрес ноќеска го погоди регионот на Штип

-

Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала ноќеска го погодил регионот на Штип. Земјотресот се случил во 2 часот и 41 минута утринава и бил почувствуван од населението во Штип и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот бил регистриран и од страна на Европско – Медитеранскиот сеизмолошки центар кој потврди дека епицентарот бил на 5 километри северно од Штип.

Во моментов нема информации за штети предизвикани од земјотресот.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free