fbpx

Замрзнат дожд ја парализира Австрија

-

Замрзнат дожд и магла ги опкова австриските покраини Штајерска, Долна Австрија и Бургенланд, поради што бројни школи останаа затворени.

Пожарните служби имале полни раце работа со отстранување дрва кои се скршиле поради тежината на мразот.

Особено се погодени региони на надморска височина меѓу 600 и 1.400 метри, каде студениот дожд создаде апстрактни зимски скулптури.

Во Долна Австрија, поради замрзнатиот дожд, на територијата на општината Цветл, денеска се затворени десетина училишта.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
udemy course download free