fbpx

Закажување термин за лични документи од денеска и преку мобилен број

-

Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска пушта во употреба мобилен број на кој ќе може дасе закажува термин за аплицирање за биометриски лични документи.

Заинтересираните закажувањето ќе го прават преку мобилниот број 072929292.

Инаку, другите можности за закажување се преку веб-страницата на МВР и преку фиксниот телефонски број 0800 192 92.

Од МВР велат дека на закажување термини работат 30 оператори.

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download