Загинаа најмалку 36 лица во Грција во директен судир на два воза близу Неи Пори

Патнички воз во кој имало многу студенти што се враќале дома од празнувања вчера пред полноќ се судрил со товарен воз во близина во долината Темби кај градот Лариса во Грција, при што најмалку 36 луѓе загинале а 85 се повредени, јави агенцијата Асошиејтед Прес (АП). Долината Темби е на неколку десетици километри југозападно од … Продолжи со читање Загинаа најмалку 36 лица во Грција во директен судир на два воза близу Неи Пори