fbpx

Заев насамо со Бејли и со Орав на паузата од лидерската средба

-

По 40 минути од втората лидерска средба, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и на ДПА излегоа на консултации, а претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одржува одвоена средба со амбасадорите на САД и на ЕУ, Џес Бејли и Аиво Орав.

Засега нема информации како течат преговорите.

Тимот на ВМРО-ДПМНЕ е засилен со министерот за здравство, Никола Тодоров.

Али Ахмети и Мендух Тачи цело време на паузата се заедно.

Втората лидерска средба ја следат голем број новинари од регионот, како и од Велика Британија и од Русија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почина Петар Ѕалев, долгогодишен новинар и уредник на МРТ

По кусо боледување денеска во Скопје почина Петар Ѕалев, долгогодишен новинар и уредник на Македонската радио-телевизија. Ѕалев, e роден во Битола во 1959 година. Дипломирал новинарство на Правниот факултет при...