Претседателот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на СДСМ Зоран Заев се договориле за заеднички претседателски кандидат на вчерашните разговори.

Веста ја објави лидерот на ДУИ, на неговиот Фејсбук профил.

Ахмети се надева дека концептот ќе наиде на поддршка од мнозинството на граѓаните. Инаку, одговарајќи на новинарско прашање, Ахмети нагласи дека кандидатот ќе се знае до крајот на седмицава.