fbpx

Заев и Ахмети договориле заеднички претседателски кандидат

-

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на СДСМ Зоран Заев се договориле за заеднички претседателски кандидат на вчерашните разговори.

Веста ја објави лидерот на ДУИ, на неговиот Фејсбук профил.

Ахмети се надева дека концептот ќе наиде на поддршка од мнозинството на граѓаните. Инаку, одговарајќи на новинарско прашање, Ахмети нагласи дека кандидатот ќе се знае до крајот на седмицава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...