fbpx

За денар и половина поевтинува дизелот, a бензините за половина денар

-

Од полноќ малопродажната цена на Еуродизел се намалува за 1,5 денари за литар, а малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, како и на екстра лесното масло за домаќинство, се намалуваат за 0,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Во соопштението од РКЕ, пишува дека од полноќ литар Еуросупер БС – 95 ќе чини 81 денар, Еуросупер БС – 98 ќе се продава за 83 денари за литар, дизел горивото ќе чини 74 денари за литар, маслото за горење екстра лесно 1 ќе чини 73,5 денари за литар, а мазутот ќе се продава за 38,130 денари за килограм.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download