fbpx

Времето денеска суво и потопло

-

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во источните делови од земјата со услови за појава на слаб дожд, а околу пладне со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, со слаб, претежно јужен ветер. Дневната температура ќе достигне 12 Целзиусови степени.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
free online course
download redmi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download