fbpx

Времето денеска студено, но ведро

-

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југоисточните делови претпладне ќе има повремени слаби врнежи од дожд и од снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7 Целзиусови степени.

Во Скопје се очекува променливо облачно време, со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе достигне до 6 Целзиусови степени.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Доналд Трамп обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи, вклучувајќи и такви за американски нуклеарни тајни и воени планови. Обвинителите велат дека кога Доналд Трамп...
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course