fbpx

Времето денеска сончево, со температури до 14 степени

-

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност, претежно застапена во западните делови на земјата, а ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од -5 до 0 Целзиусови степени, а дневната од 5 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до -5, а дневната ќе достигне до 6 Целзиусови степени.

Синоптичарите за недела попладне прогнозираат променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд, а на планините локален снег.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Доналд Трамп обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи, вклучувајќи и такви за американски нуклеарни тајни и воени планови. Обвинителите велат дека кога Доналд Трамп...
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download xiomi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course