fbpx

Времето денеска сончево со мала облачност и температури до 21 степен

-

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 10 Целзиусови степени, додека дневните ќе достигнат од 12 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и дневна температура до 18 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Сојуз на средношколци: Периодов да се внимава на менталното здравје на учениците

Сојузот на средношколци упатува најдлабоко сочуство до блиските на жртвите од последната трагедија, но и до сите деца, родители и граѓани. Нема достојни зборови кои можат да ја опишат...