fbpx

Времето денеска сончево и ветровито

-

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен северен ветер.

Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје студено утро со појава на слаба магла. Во текот на денот претежно сончево, топло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северозападен ветер. Утринската температура од минус 4 степени, а максималната дневна до 11 степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Твич“ ги укина новите правила за рекламирање откако стримерите почнаа да ја напуштаат платформата

Услугата за пренос во живо „Твич“ објави дека ги укинува своите нови правила за рекламирање - одлука што ја донеле откако неколку стримери најавија дека ја напуштаат платформата. Оваа платформа,...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=