fbpx

Времето денеска со дожд, а на планините со услови за снег

-

Облачно, свежо и ветровито време ќе преовладува денеска. Ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, а на повисоките планини ќе има услови за снег, вели прогнозата на УХМР.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 13 до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 19 Целзиусови степени.

Во наредните денови времето ќе биде променливо и постудено со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со услови за снег, особено в среда.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Од понеделник субвенционираниот студентски оброк ќе се исплаќа на неделна основа

Од 1 март се менува начинот на кој се исплаќа субвенционираниот студентски оброк. Наместо на дневна основа, од понеделник паричните средства за оваа мерка ќе се исплаќаат одеднаш за шест...