fbpx

Воз усмрти 50 годишен маж во Скопје

-

50 годишен маж, вчера околу 20 часот бил усмртен од воз кој сообраќал од Скопје кон Битола, соопшт Министерството за внатрешни работи. Трагедијата се случила на железничката пруга кај булеварот „Србија” во општината Кисела Вода.

Смртта била веднаш констатирана од стручно лекарско лице од Итната медицинска помош во Скопје. Од секторот на МВР информираат дека се врши увид на место на несреќата, а се работи и на расчитување на случајот.

Минатата недела, по речиси една година откако беа укинати линиите на релација Скопје – Битола – Скопје, јавното претпријатие Македонски железници ги врати.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...