Патнички воз, кој сообраќал на линијата Велес – Битола, синоќа, околу 23.10 часот, на железничката станица во Прилеп, прегазил жена, чиј идентитет засега е непознат, соопшти полицијата.

Од тешките повреди, жената починала на самото место.

Полициски екипи извршиле увид на местото и преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатата и на околностите за несреќата.