fbpx

Во ураганот Харви загинаа 60 лица

-

Во тропската бура Харви, која го опустоши крајбрежниот дел на Тексас, загинаа 60 лица, објавија локалните власти.

Во невремето на 26 август, кое донесе поројни дождови и ветер со сила и до 215 километри на час, десетина илјади лица ги имаа напуштено своите домови.

Пред доаѓањето на ураганот, претседателот Доналд Трамп одобри прогласување зона на елементарна катастрофа.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=