fbpx

Во Струга се одржуваат обуки за финансиски менаџмент за граѓанските организации

-

Денеска и утре, во хотелoт „Дрим“ во Струга се одржуваат обуки за граѓанските организации за да им се помогне во подобрувањето на нивниот институционален, организациски развој и одржливост.

Обуките се на теми од  културата и културната политика, националниот контекст и законодавството, финансискиот менаџмент, подигнување фондови, ЕУ-институции и слично.

Организатори се Фондацијата „Отворено општество“ – Македонија и Здружението на граѓани Центар за развој на локалната демократија Скопје, како партнери во имплементацијата на проектот „Граѓанско учество за локална демократија“, финансиран oд Европската Унија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...