fbpx

Во Охрид претепан мотоциклист, потоа тој нападнал сограѓанин

Веднаш по сообраќајната несреќа, Д.М. заедно со уште две лица од селата Косел и Лешани, физички го нападнале мотоциклистот и му нанеле тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид

-

Вчера во охридската полиција било пријавено дека Д.М. од селото Лешани, Општина Дебрца, додека возел автомобил по булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, удрил во мотоцикл што го управувал 47-годишниот Љ.Ѓ. од Охрид, соопштија од СВР Охрид.

Веднаш по сообраќајната несреќа, Д.М. заедно со уште две лица од селата Косел и Лешани, физички го нападнале мотоциклистот и му нанеле тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид.

Истиот ден, само дваесет минути подоцна, на кејот „Македонија“ во Охрид, 47-годишниот претепан мотоциклист физички го нападнал својот сограѓанин К.Б. (35).

СВР Охрид најави соодветни пријави за двата поврзани случаја.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...