fbpx

Во експлозија во Бенгази загинаа 22 лица

-

Дваесет и две лица загинаа, а најмалку 20 се повредени при експлозија на автомобил бомба во источниот либиски град Бенгази.

Нападот, кој бил насочен кон безбедносните сили, се случи во населбата Гуарша, каде се водат борби меѓу владините сили за безбедност и сојузот на исламисти.

Организацијата Маџлис шура туар Бенгази (Консултативно собрание на револуционерите од Бенгази) ја презеде одговорноста за нападот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free