fbpx

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите поминаа со многу нерегуларности, среќни сме што нема жртви

-

ВМРО-ДПМНЕ оцени дека овие избори поминале со многу нерегуларности за кои од партијата направиле записници што ќе ги достават до меѓународните претставници во земјава.

– Среќни сме што немаше жртви и повредени. Регистриравме нерегуларности за кои направивме записници и ќе ги доставиме до меѓународните претставници – изјави кратко на прес-конференција Никола Србов од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додаде дека граѓаните уште еднаш се увериле во тоа какви избори организирал СДСМ.

На новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ги признае изборите, Србов рече дека јавноста подоцна ќе биде известена за тоа.

Тој нагласи дека резултатите сè уште пристигнуваат, но на многу места, како што кажа, ВМРО-ДПМНЕ води убедливо.

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
free online course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course