fbpx

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите поминаа со многу нерегуларности, среќни сме што нема жртви

-

ВМРО-ДПМНЕ оцени дека овие избори поминале со многу нерегуларности за кои од партијата направиле записници што ќе ги достават до меѓународните претставници во земјава.

– Среќни сме што немаше жртви и повредени. Регистриравме нерегуларности за кои направивме записници и ќе ги доставиме до меѓународните претставници – изјави кратко на прес-конференција Никола Србов од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додаде дека граѓаните уште еднаш се увериле во тоа какви избори организирал СДСМ.

На новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ги признае изборите, Србов рече дека јавноста подоцна ќе биде известена за тоа.

Тој нагласи дека резултатите сè уште пристигнуваат, но на многу места, како што кажа, ВМРО-ДПМНЕ води убедливо.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...