fbpx

ВМРО-ДПМНЕ: ДИК донесува одлуки, а не Зоран Заев

-

„Зоран Заев денеска предизвика уште еден скандал. Со својата изјава, ја поништи Државната изборна комисија (ДИК) и си зеде право да одлучува и да говори во нејзино име. Наместо ДИК, Зоран Заев зборуваше кои граѓани треба да бидат прогласени за спорни, кои треба да се прогласат за фантоми, па дури и за тоа кои граѓани треба да се избришат од  избирачкиот список“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за прочистувањето на избирачкиот список.

Според владејачката партија, „ДИК е таа што носи одлуки околу прочистувањето на избирачкиот список, а не Зоран Заев“.

– Апелираме до граѓаните да не подлегнуваат на лагите и на фабрикувањата што ќе ги лиферуваат СДСМ и нивните медиуми, бидејќи нивната крајна цел е да создадат хаос и тензии во кои единствено знаат да функционираат – се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download