Кошаркарот Ерик Бледсои при страшната средба со „диносаурусот“

Кошаркарот Ерик Бледсои до смрт се исплашил на Ноќта на вештерките. Иако не станува збор за вистински диносаурус, Бледсои се извадил од памет од реалистичното чудовиште.

Изненадувањето му го приредиле неговите соиграчи од Феникс санс, но тој не бил единствениот кој паднал на „финтата“, пишува „Хафингтон пост“.

A video posted by Phoenix Suns (@suns) on