fbpx

Вечерва Вардар го пречекува Целје

-

На домашен терен, во СЦ „Јане Сандански“, вечерва ракометарите на Вардар ќе го играат натпреварот од седмото коло од Ц-групата во Лигата на шампионите против словенечкиот Целје. Во првото коло, на гости, екипа на Вардар против словенечкиот противник постигна победа од 27:26.

Почетокот на натпреварот е во 19 часот.

Металург, пак, кој е втор наш претставник во Лигата на шампиони, утре ќе игра против ПСЖ во Париз.

Во рамките на Челинџ-купот, реванш-дуелот од 3. коло го играат и ракометарите на битолски Пелистер, кои го пречекуваат Дукла од Прага.

Почетокот на натпреварот е во 18 часот.

Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download