fbpx

Вечерва лидерска средба во Клубот на пратеници?

-

Во тек е средбата на претставниците на политичките партии потписнички на Договорот од Пржино во Клубот на пратеници.

Неофицијално се дознава дека по денешните разговори, лидерите на четирите политички партии, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, вечерва треба да имаат лидерска средба за конечно да го финализираат Договорот од Пржино.

Доколку ова се случи, според најавите, законите поврзани со изборите утре треба да се најдат во собраниска процедура.

Во Клубот на пратеници денеска се разговара за деталите околу спорните прашања, и тоа за законот за влада и за законот за приватност.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...