fbpx

Вардар се излеа во Гевгелиско, сообраќајот во прекин

-

Реката Вардара се излеа во Гевгелиско.

Сообраќајот на патниот правец Р1401, кај клучката Марвинци – Гевгелија е во прекин поради излевањето на водата на сообраќајницата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Спасовски: Наместо амнестија, повеќе затвори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека законот за амнестија се носи во несоодветен момент, како и дека со опфатот што е најавен нема да допринесе значително за...