fbpx

„Вардар“ е европски првак во ракомет

-

Ракометниот клуб „Вардар“ ја освои Лигата на шампионите и стана европски првак во ракомет. Во финалето во Келн, „Вардар“ го победи „Веспрем“ со три гола разлика.

Скопскиот плоштад синоќа беше исполнет со бројни навивачи и граѓани кои ја одбележаа победата на клубот.

„Вардар“ иако се соочува со финансиски проблеми, и голем дел од играчите потпишаа договори за други клубови, сезоната ја заврши со втора титула европски шампион.

Ракометарите пристигнуваат вечерва, а нивните навивачи организираат пречек на аеродромот.

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course