fbpx

Утрешниот ден, Бадник неработен за граѓаните од православна веросиповед, а Божиќ неработен за сите граѓани во Северна Македонија

-

Утре, 6-ти јануари се празнува празникот Бадник, ден пред Божиќ што ќе биде неработен за граѓаните од православна вероисповед, информираат од Министерствоо за труд и социјална политика.

Во петок, 7-ми јануари, големиот христијански празник Божиќ ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...