fbpx

Утре сончево и потопло време

-

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи УХМР).

Потоа следува блага промена на времето со услови на дожд и за нијанса пониски температури, со  променливо облачно време. Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во среда на повеќе места се очекуваат повремени врнежи од дожд, Ќе дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за два до три степени, се вели во денеска објавената прогноза на УХМР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
lynda course free download
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free