fbpx

Убиени шестмина во училиште во Нешвил, полицијата ја уби напаѓачката

По пукањето, претседателот Џо Бајден ги обнови повиците до Конгресот да преземе мерки

-

Шест лица, од кои три деца биле убиени во пукање во основно училиште во Нешвил. Три од жртвите се на возраст од осум и девет години, возрасните жртви се на возраст од 60 и 61 година. Полицијата информира дека во децата пукала 28-годишната Одри Хејл, која беше убиена од полицијата.

Според информациите од полицијата, Хејл била поранешна ученичка во училиштето. Во нејзиниот дом било пронајдено оружје, но и план за идни напади. Инаку, училиштето е приватно христијанско училиште за ученици на возраст од три до 11 години.

По пукањето, претседателот Џо Бајден ги обнови повиците до Конгресот да преземе мерки.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Пост на Фејсбук манипулира дека со дрон намерно се палеле шуми

Станува збор за хеликоптери кои се користат за да се стопира понатамошното ширење на шумски пожар, односно за контролирано палење, при што се прави обрач околу огнот за да...
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy course