fbpx

Уапсени уште двајца осомничени за убиството на Борис Немцов

-

Руската полиција уапсила уште две лица осомничени за убиството на Борис Немцов.

Двајцата се уапсени во Ингушетија, но се од Чеченија. Еден од нив е помал брат на Анзор Губашев, кој беше приведен заедно со Заур Дадајев.

Дадајев и Губашев не се во базата на податоци за пронаоѓање од органите на редот и не се регистрирани за вршење какви и да е прекршувања на законот.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...