fbpx

Турскиот премиер ги повлече тужбите за навреда и за клевета

-

Премиерот на Турција, Бинали Јилдирим, синоќа соопшти дека во понеделникот повлекол вкупно 1.500 тужби за навреди и за клевети насочени кон него или кон неговата функција. Меѓу лицата за кои се поднесени тужби има опозиционери, новинари и писатели.

– Ги повлекувам обвиненијата зошто сум решен соработката со опозицијата да продолжи и да се зајакнува. Проблемите можеме да ги решиме низ дијалог. Оваа земја ни припаѓа на сите – рече Јилдирим.

Претседателот Реџеп Таип Ердоган, исто така, најави дека ќе ги повлече тужбите за навреда и за клевета.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course