fbpx

Тројно убиство во пробиштипското село Злетово

-

Тројно убиство се случило утрово, околу 7 часот, во пробиштипското село Злетово, објави МРТ.

Од полицијата ја потврдиле информацијата за јавниот телевизиски сервис.

Како што информирале оттаму, биле убиени двајца мажи и една жена, а според неофицијални информации, едниот маж и жената се родители на сопругата на убиецот.

Осомничениот, веднаш по убиството, побегнал и полицијата трага по него.

Повеќе детали од МВР најавуваат во текот на денот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Спасовски: Наместо амнестија, повеќе затвори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека законот за амнестија се носи во несоодветен момент, како и дека со опфатот што е најавен нема да допринесе значително за...