Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 а максималната од 26 до 33 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.