Министерството за здравство информира дека тестот за коронавирус на претседателот на СДСМ Зоран Заев е негативен.

Негативен е и тестот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Сепак, и двајцата остануваат 14 дена во самоизолација.

Во секој момент се очекува прес-конференција да одржи министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче.