fbpx

Тешко повреден 60-годишен битолчанец во сообраќајката крај Битола

-

Тешко е повреден шеесетгодишен битолчанец во синоќешната сообраќајка на патот Битола – Прилеп.

Сообраќајката се случила во саботата, околу 19.45 часот, на раскрсницита кај селото Кукуречани, кога се судриле „бе-ем-ве“ во тетовски регистраски таблички, управувано од жител на Демир Хисар, и „опел корса“ со битолски таблички.

Повредениот Т.Б. го управувал „опелот“ и при судирот добил фрактура на ногата и набиеници по телото, а повредена е и неговата сопруга М.Б. (55), информираат од СВР Битола.

А.Б.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Организаторите со напори да спречат провокации на протестот „Србија против насилство“

Српските пратеници Мирослав Алексиќ, Славица Радовановиќ и Срѓан Миливојевиќ, коишто се меѓу организаторите на протестите „Србија против насилство“ утре ќе се координираат со Полициската управа за Белград за да...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download intex firmware
Download WordPress Themes Free
free online course