fbpx
Таг: журка

таг: журка

Владата дозволи работа на дискотеките со максимум 50 отсто исполнетост на капацитетите

За првпат од почетокот на ковид-19 пандемијата во март 2020 година, дискотеките во земјава ќе можат да почнат со работа. Ноќните журки во баровите и ноќните клубови со 50 отсто исполнетост од капацитетот во затворен простор ги дозволи Владата на вчерашната седница, а се во согласност со моменталната епидемиолошка состојба во државата и се на предлог на Комисијата за...

KOLOVRT FESTIVAL на 12 август започнува од Скопје со врвни ди-џеи што продуцираат електронска музика

Следејќи ги светските трендови на организирање, снимање и емитување на техно журки на локации со голема антрополошка вредност ја инициравме платформата KOLOVRT FESTIVAL, која ќе промовира локации со голема антрополошка и географска вредност а на кои ќе настапуваат артисти (Dj) кои продуцираат електронска музика, информираат организаторите на овој фестивал. „Целта е да го прикажеме културното наследство низ призма на електронска...

Најголема средношколска журка вечерва на Школка во Градски парк

Десет имиња од скопската андерграунд сцена ќе се претстават на Школка во Градскиот парк, со почеток во 19.30 часот. Забавата ќе трае до доцна, а ќе настапат „Alter Ego“, „The moonage“, „MyLaw x Young Dadi“, „Хајка“, „Samal“, „Џанкис Манкис“, „The Golden 4“ и Александар Топличански. Овој хепенинг е дел од проектот„ЕУ – ДА“, во организација на „ЦРД Алтер“, а со поддршка...

Точно на Нова година ќе пее Елена Ристевска

Денеска, на последниот ден од програмскиот дел во паркот Жена-борец, можете да уживате шетајќи низ новогодишниот пазар и во волшебното катче каде што може да ја слушате распеаната елка. Утре настаните ќе се одвиваат на плоштадот Пела, со дочек на Дедо Мраз од 12 часот пред „Порта Македонија“, детска претстава и со хорот „Златно славејче“. Водители на манифестацијата, која ќе почне во 21 часот,...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...