fbpx
Таг: ЖилБјанки

таг: ЖилБјанки

Ф1-возачот Бјанки излезе од кома

Возачот на Марусија при сударот заработи тешки повреди на черепот
Францускиот возач во Формула 1, Жил Бјанки, денеска излезе од кома седум недели откако имаше судир со едно од возилата за отстранување на болидите на патеката „Сузука“, за време на Ф1-трката што се одржа на почетокот на октомври. Бјанки од болницата во Јапонија бил пренесен во родната Франција. Возачот на Марусија при сударот заработи тешки повреди на черепот и беше во...

Нуредини: Гас има доволно, Скопје-Север не треба да работи на мазут

Топланата Скопје- Север треба да користи гас, бидејќи во државата има доволни количини, рече денеска министерот за животна средина Насер Нуредини. Тој посочи дека овој енергетски објект, за разлика...