fbpx
Таг: Жикица Ивановски

таг: Жикица Ивановски

Штипјани не ја даваат атлетската патека

Протестни десет круга ќе трчаат вечерва штипските маратонци, на сè уште постоечката атлетска патека во Градскиот стадион во Штип. Протестното трчање, што го организираат од клубот „Брегалница“, како што велат, е силно противење на засега срамежливите најави, дека патеката, најаверојатно, ќе биде преорана со реконструкцијата на стадионот. Со пари на Светската фудбалска федерација и на Општината Штип, наскоро ќе почне целосна реконструкција...

Европскиот предлог за отстранување на бугарското вето е достапен и на македонски јазик на владиниот сајт

Владата на РСМ попладнево го објави и на македонски јазик европскиот предлог, изработен за време на француското претседателство со ЕУ, за отстранување на ветото од Бугарија за почетокот на...