fbpx
Таг: загадуваење на воздухот

таг: загадуваење на воздухот

Како (со стил) да се преживее зимата (видео)

„Пошто ситуацијата со воздухот нема абер да се подобри во скоро време, јас ќе ви покажам како да ја преживеете зимата и во исто време да изгледате фешн и тренди“, вели Кика Авеиро во незиното ново видео, во кое на саркастичен начин одговара на моментална ситуација со загаденоста на воздухот. Во видеото таа покажува различни начини како да се стилизираат...

Кренете го својот глас против загадувањето, порачуваат еколошките здруженија

В понеделник, во 17 часот, пред Влада, повеќе од 20 еколошки здруженија ќе протестираат против загадувањето на воздухот и ќе побараат од надлежните институции да преземат итни, краткорочни и среднорочни мерки. - Светската здравствена организација излезе со истражување дека воздухот што го дишеме е канцероген. Ние, како еко-активисти, сме револтирани и ги повикуваме граѓаните да дојдат в понеделеник, во 17...

Филмот „Скејтањето не е за девојчиња“ со две награди на Сараевскиот филмски фестивал

Најновиот филм во подготовка „Скејтањето не е за девојчиња“ на режисерката Дина Дума, а во продукција на „Сестри и брат Митевски“ освои две награди за развој во програмата Синелинк...