fbpx
Таг: вторник

таг: вторник

Трамп очекува да биде уапсен во вторник, повторно повикува на протести

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека очекува да биде уапсен во врска со истрагата од страна на окружниот обвинител на Менхетен следната недела и повика на протести додека органите на редот во Њујорк се подготвуваат за можното обвинение, пренесе Си-ен-ен. Во објава на социјалните мрежи, Трамп, мислејќи на себе, рече дека „водечкиот републикански кандидат и поранешен претседател на Соединетите...