fbpx
Таг: врне

таг: врне

Денеска ќе врне

Денеска времето ќе биде облачно, но потопло. Максималната температура ќе се движи до 11 Целзиусови степени низ поголем дел од котлините.

Врнежливо време за викендот

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени слаби врнежи од дожд во утринските часови, а во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува и врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 12 Целзиусови степени, а дневната од 13 до 18 степени. Во Скопје, во...

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...