fbpx
Таг: возачи

таг: возачи

МВР вчера регистрира 685 прекршоци за неносење маски; сакционирани 256 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие (21/22.11.2020 година) на територијата на РСМ, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 685 прекршоци. МВР упати апел до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19. Во текот на вчерашниот ден (21.11.) продолжија засилените акциски контроли...

Полицијата вчера во Скопје казнила 409 возачи, од кои 57 за возење без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 409 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници во изминатото деноноќие изрекле 57 мерки за возење без возачка дозвола, 46 за неисправни и нерегистрирани возила и 55 мерки за неносење сигурносен појас. Воедно...

Санкциониран 301 возач вчера во Скопје, од кои 14 поминале на црвено

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 301 санкција, информираат од МВР. Полицијата вчера изрекла 69 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, 14 мерки за возачи кои поминале на затворен семафор (црвено светло)...

Полицијата вчера во Скопје казнила 400 возачи, од кои 65 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера напишале 65 казни за пречекорување на дозволената брзина на движење и 47 прекршоци за технички неисправни и нерегистрирани возила. Исто така...

Полицијата вчера во Скопје изрекла 309 казни и исклучила 2 автобуси од сообраќај

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 309 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 8 лица кои возеле без возачка дозвола, како и 86 за пречекорување на брзината. Воедно изречени се 7 прекршоци за...

Во Скопје вчера изречени 301 санкција, од кои 128 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) продолжува со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на Град Скопје изречени се вкупно 301 санкција, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 13 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се 128 прекршоци за пречекорена брзина, како и 26 прекршоци за технички неисправни и нерегистрирани...

Полицијата вчера во Скопје казнила 401 возач, од кои 110 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 401 санкција, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 24 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 110 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,...

Полицијата вчера во Скопје казнила 374 возачи, од кои 92 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 374 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 24 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 92 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,...

Во Скопје вчера санкционирани се 322 возачи, од кои 105 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи (МВР) продолжува со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само во текот на вчерашниот ден, на територијата на град Скопје изречени се вкупно 322 санкции, информираат од МВР. Полицијата вчера казнила 18 лица кои возеле без возачка дозвола, а изречени се и 105 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, како и 13 прекршоци...

Полицијата вчера во Скопје казнила 286 возачи, од кои 150 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 286 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 13 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 150 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, и 14 прекршоци...

Во Скопје вчера санкционирани 393 возачи, од кои 164 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 393 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 27 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 164 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење, и 22...

МВР: Во Скопје вчера санкционирани 325 возачи, од кои 128 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, вчера биле изречени вкупно 325 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници напишале казни на 18 лица за возење без возачка дозвола, додека 128 прекршоци биле констатирани за пречекорување на дозволената брзина на движење од возачите. Полицијата...

Полицијата вчера во Скопје санкционираше 311 возачи, од кои 130 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден (21.09.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 311 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници казниле 17 лица за возење без возачка дозвола, додека 130 прекршоци се напишани за пречекорување на дозволената брзина на движење....

Вчера во Скопје санкционирани 339 возачи од кои 140 за пречекорување на брзината

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 339 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера казниле 17 лица кои возеле без возачка дозвола, напишале 140 казни за пречекорување на дозволената брзина на движење и 14 прекршоци...

Полицијата вчера во Скопје казни 513 возачи, од кои 148 за пречекорена брзина на движење

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје, во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 513 санкции, информираат од МВР. Полициските службеници вчера напишале казни за повеќе прекршоци констатирани кај возачите, меѓу кои за возење без возачка дозвола се казнети 35 лица, за...

Полицијата вчера во Скопје изрекла 376 казни за возачи и пешаци

Полициските службеници во текот на вчерашниот ден во Скопје продолжија со засилени контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи. Вчера на подрачјето на СВР Скопје изречени се 376 прекршоци по повеќе различни основи на возачи и пешаци од страна на полицијата, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Меѓу напишаните казни, за возење без возачка дозвола санкционирани...

Полицијата во сообраќајни контроли во Скопје вчера напишала 514 казни

Министерството за внатрешни работи (МВР) од вчера почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи во Скопје, но и на територијата на целата држава, соопшти портпаролот на МВР, Тони Ангеловски на денешната прес-конференција. „Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици,...

Од идната недела ќе се тестираат таксисти, воспитувачи, шалтерски работници

Центарот за јавно здравје, заедно со Институтот за јавно здравје прави план за скрининг на лица за коишто се смета дека се во критични категории како здравствени работници, вработени во градинки, вработени во домови за згрижувањена стари лица, припадници на полиција, возачи во ЈСП и таксисти, вработени во јавни служби (шалтерски работници), пациенти пред хоспитализација. „Со скринингот ќе се овозможи...

Бугарски медиум ги „помеша брзините“ – Македонија не ги зголеми сообраќајните казни

Пишувајќи за зголемувањето на сообраќајните казни во Бугарија, кое треба да се случи на 21 јануари, бугарската агенција „Блиц“, во рубриката за автомобилизам, пласираше една дезинформација за Македонија. Имено, изнесувајќи ги износите за новите сообраќајни казни што ќе се изрекуваат во Бугарија за неполни две седмици, „Блиц“ пишува дека казните во текот на летото се зголемиле „во Грција, Северна Македонија,...

Милион евра оставиле Македонците за вињети за бугарските патишта

Македонските граѓани купиле 85.000 електронски вињети за користење на бугарските патишта во периодот од 1 јануари до 13 август годинава. Бугарската министерка за регионален развој и урбанизам Петја Аврамова вчера од Скопје ги пофали возачите со македонски регистарски таблички дека се едни од најревносните плаќачи на надоместокот за патишта, од кои бугарската држава овие месеци инкасирала над 1 милиони...

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...