fbpx
Таг: Викендот на гордоста Скопје 2022

таг: Викендот на гордоста Скопје 2022

Вториот дел од викендот на гордоста Скопје ќе се одржува на неколку локации од 15 до 17 септември

Вториот дел од програмата за јубилејниот десетти по ред Викенд на гордоста Скопје, ќе се одржи од 15 до 17 септември, во Младинскиот културен центар – МКЦ, Музејот на современа уметност, и клубот Станица 26, најавија организаторите. Основната кураторска тема на овогодишното издание фестивалот за квир култура, уметност и теорија чијашто цел е да создаде простор за презентирање и промовирање...

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...