fbpx
Таг: видео конференција

таг: видео конференција

Културно ехо ќе одржи конференција на тема „Студентски град, сега!“

На 27 октомври со почеток од 18 часот во Домот на културата - Општина Ѓорче Петров ќе се одржи конференција под името „Студентски град, сега!“ организирана од страна на Културно Ехо во соработка со Сити Скоп и Општина Ѓорче Петров. Оваа конференција е дел од проектот на Културно Ехо наречен „Од напуштена фабрика до студентски град“. Целта на овој проект...

НАТО се мобилизира против Ковид-19 на првиот состанок со Македонија како сојузник и прва видеоконференција во историјата

Врховниот командант на сојузничките сили на НАТО добил задача да ја координира воената поддршка во борбата против пандемијата на Ковид-19 и да почне да ги употребува „брзите линии“, специјални процедури низ европскиот воздушен простор за воени летови на НАТО со медицинска опрема, рече генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг по состанокот на сојузничките министри за надворешни работи вчера вечер....

Пендаровски: Ако од бугарска страна пак се спори идентитетот, да се повлечеме од преговорите

По денешната средба со членовите од Советот за безбедност, кажав дека откако францускиот предлог ќе влезе во Владата, очекувам во заклучоците на Влада, да стои дека од денот кога...