fbpx
Таг: верижен судир

таг: верижен судир

Верижен судир на автомобили, камион и автобус кај клучката Хиподром

Во сообраќајна несреќа што утрово се случила пред клучката Хиподром во правец кон Велес, според првичните информации на полицијата, има повредено едно женско лице кое е пренесено на Ургентниот центар во Скопје. Од МВР велат дека сообраќајката се случила помеѓу четири автомобили, од кои два со скопски регистерски таблички, еден со велешки и еден со прилепски таблички, со камион и автобус....

Деветмина повредени во верижна сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Во верижен судир на три возила што се случил вчера на патот Гостивар - Кичево во близина на отворените сепарации над Гостивар, биле повредени девет лица, информираше СВР Гостивар. Трите автомобили - голф, лупо и киа, биле со гостиварски регистарски таблички. Судирот се случил околу 17.30 часот, а во него тешки телесни повреди задобил возачот на автомобилот „фолксваген лупо“, 58-годишниот...

Снегот и силниот ветер го блокираа сообраќајот на автопатот Белград – Ниш

Поради снегот и силниот ветер во прекин е сообраќајот на автопатот Белград - Ниш, кај клучката Трупале, во околината на Ниш, а дел од возилата се пренасочуваат по стариот пат преку Алексинац, јавува дописникот на „Мета“ од Белград. Во прекин е и сообраќајот на патот Ниш - Југ, на излезот од Ниш, каде дојде до верижен судир на возила, во...

Верижен судир на 50 возила во Пенсилванија

Неколку лица загинаа, а 40 се повредени во верижен судир на 50 возила во американската држава Пенсилванија, соопштија локалните власти. Судирот се случил на 120 километри северозападно од Филаделфија, пренесува „Би-Би-Си“. На снимките од местото на несреќата се гледаат автомобили и камиони, расфрлани на три ленти. На возачите им се советува да бидат максимално внимателни поради студеното време и обилните врнежи...

Верижен судир во Египет, животот го загуби 21 лице

Дваесет и едно лице загина, а 16 се повредени во верижен судир на возила на автопат јужно од египетската престолнина, соопштија египетските власти. Министерството за здравство на Египет соопшти дека маглата и неприлагодената брзина го предизвикале верижниот судир во близина на градот Бени Суеф, околу 95 километри јужно од Каиро. По сообраќајката, автопатот бил затворен за сообраќај повеќе од три часа. Сообраќајните...

Девет лица повредени во верижен судир кај клучката Волково

Девет лица се пожалиле на повреди по верижен судир на повеќе возила, кој утрово, околу 8 часот, се случил на обиколницата кај клучката Волково, информираат за „Мета“ од СВР Скопје. Повредените се пренесени на скопските клиники. Засега нема информации за видот и за тежината на повредите со кои се здобиле патниците во судирот, но според првичните сознанија, не станувало збор...

ЕСМ и Адора постигнаа договор за закуп на скопските топлани

АД Електростопанско на Северна Македонија (ЕСМ) и АДОРА постигнаа договор за закуп на топланите кои се во сопственост на АДОРА, кои ќе се користат од страна на АД ЕСМ...